Festival renkli görüntülere sahne oldu

Isparta - Haziran 1, 2014 4:53 pm A A

5. Eğirdir Motosiklet Festivali renkli görüntülere sahne oldu.

2014 Yılının ilk motosiklet festivali Eğirdir Altınkum plajında 29,30,31 Mayıs 1 Haziran tarihleri arasında yaklaşık 300 Motosiklet sevdalısının katılımı ile Altınkum Plajında gerçekleştirildi.

Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz ve Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl festival boyunca motosiklet sevdalılarını yalnız bırakmazken, Aksu İlçesi Kaymakamı Lokman Önder, Isparta Belediye Başkan Yardımcısı Aydın Şanlıtürk, Eğirdir Meslek Yüksek Okulu eski Müdürü Doç. Dr. Ali Coşkan’da festivale katılarak renk kattılar.

Eğirdir Belediyesi ve Mototalya organizasyonu ile düzenlenen Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen motosiklet sevdalılarının buluştuğu festivalin ilk gününde motosiklet sevdalıları Konser’i ile başlarken, Festivalin ikinci gününde ise Kortej ile ada turu, Çelenk Sunumu, Aksu Zindan Mağarası gezisi, Çiğ Köfte ve ayran ikramı, Altınkum plajında Motor ile denge yarışması, Motor ile Yumurta taşıma yarışması, Yağlı direk yarışı, Halat Çekme yarışması yapılırken günün yorgunluğu yine akşam konseri ile son buldu.

Şenliğe katılan Motosiklet sevdalıları ile tek tek ilgilenen Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl şenlik boyunca motosiklet sevdalıları ve çocuklarla bol bol fotoğraf çektirerek festivale renk katarken, Isparta Motosiklet Sevdalıları Kulübü tarafından gerçekleştirilen Motokros gösterileri halk tarafından beğeni ile izlendi.

BAŞKAN ŞENGÖL “ DAHA İYİSİNİ YAPMAK İSTİYORUZ”

Festival hakkında bilgi veren Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl “ Bu yıl Şenliğin 5. Yılı ve benim düzenlediğim ilk yıl. Bazı eksiklikler olmasına rağmen güzel bir festival oldu. Yaklaşık 300 motosiklet sevdalısı Eğirdir’e gelerek, Eğirdirimize renk kattılar. İnşallah gelecek sene daha geniş kapsamlı, daha geniş organizasyonlu bir festival yapmayı planlıyoruz. Buraya katılan tüm motosiklet sevdalılarını, organizasyonda emeği geçen Mototalya motosiklet kulübünü ve Isparta Motosiklet Kulübü ISMOK’a teşekkür ediyorum”dedi.

“GİTTİĞİNİZ HER YERDE EĞİRDİR’DEN BAHSEDİN”

Festivale Katılan Kulüplere ve Yarışmalarda ödül alan Motosiklet sevdalılarına Eğirdir Belediyesi tarafından ödül verildi. Ödül Töreninde konuşan Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz yaptığı konuşmasında “ Eğirdir’e gelerek festivalimize renk katan tüm motosiklet sevdalılarına ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Çok güzel bir organizasyon oldu, benim motosiklet sevdalılarından bir isteğim olacak. Buraya katılan Tüm Motosiklet sevdalıları festivalin ardından motosikletlerine binip başka yerlere gidecek ve orada Eğirdirimizin güzelliklerinden bahsedeceklerine eminim sizlerden tek bir isteğim var Eğirdir’imizin tanıtımını en iyi şekilde yaparsanız bizleri mutlu edersiniz.” Dedi.

Konuşmaların ardından yapılan çekilişte hediye kazanan motosiklet sevdalılarına hediyelerinin takdim edilmesinin ardından festival Halk Konseri ile son bulurken Eğirdir Kaymakamı Dr. Yalçın Yılmaz ve Eğirdir Belediye Başkanı Ömer Şengöl Halkla birlikte sahne’de oyun havası eşliğinde oynaması ile renkli görüntüler ortaya çıktı. Festival pazar günü motosiklet sevdalılarının Eğirdir Turunun ardından son buldu.

Isparta - 4:53 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER