19 Eylül Gaziler Günü

Okunuyor | 19 Eylül Gaziler Günü

Gaziler Günü dolayısıyla düzenlenen törende Vali Şehmus Günaydın, Isparta Belediye Başkan Vekili Recep Erdem, Garnizon Komutanı Albay Mustafa Cüneyt Arıkan ile Muharip Gaziler Derneği Isparta Şube Başkanı Ahmet Yaşar Ayyıldız, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından törende Muharip Gaziler Derneği Isparta Şube Başkanı Ahmet Yaşar Ayyıldız günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Törenin ardından Garnizon Şehitliği ve Asri Mezarlıkta bulunan gazi kabirleri ziyaret edildi. Buradaki programlarda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Vali Şehmus Günaydın şehit ve gazi kabirlerini ziyaret ederek karanfil bıraktı. Vali Günaydın ardından Muharip Gaziler Derneği ve Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği’ni ziyaret ederek, gaziler ve yakınlarıyla bir araya geldi.
19-eylul-gaziler-gunu-2
Ziyaretlerin ardından Vali Şehmus Günaydın ve eşi Aysel Günaydın Gaziler ve yakınları onuruna düzenlenen yemek programına katıldı. Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından bir konuşma yapan Vali Günaydın;

ŞEHİTLERİMİZE VE GAZİLERİMİZE ŞÜKRAN BORÇLUYUZ

“Milletimiz için şehitlik ve gazilik çok önemli kavramlar. Şehitlerimiz nurlanmış gazilerimiz ise onurlanmış kişilerdir. Şehitlik mertebesine ulaşma arzusuyla görevlerini ifa ederken gazilik onuruna ulaşmanız çok önemli ve değerlidir. Bu ülkenin birer ferdi olarak şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederken, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz. Bizlerin yapacakları, gazilerimizin ve şehitlerimizin ülkemiz için yaptığı fedakârlıklara asla mukayese edilemez. Ancak bir nebze olsun sıkıntılarınızı giderebiliyorsak, yanınızda olabiliyorsak ne mutlu bizlere.”
19-eylul-gaziler-gunu-1
BANA 24 SAAT 365 GÜN ULAŞABİLİRSİNİZ

Vali Günaydın ayrıca “ Burada sizlerle sohbet ederken bana ulaşmada bazen problem yaşadığınızı dile getirdiniz. Buradan sizlere cep telefonumu vermek istiyorum. 24 saat boyunca 365 gün telefonum açık, herhangi bir durumda hiç çekinmeden beni arayabilirsiniz. Daha önce de söyledim tüm birimlerimiz, askerimiz, polisimiz, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüz sizlerin emrinde” dedi.

SİZLER BİZE EMANETSİNİZ

Vali Günaydın konuşmasının sonunda ise “Ülkemiz ve milletimiz var oldukça şehitlerimizin yakınları ve şehitlik için yola çıkan gazilerimiz bizlere emanettir. Bizlerin başlarının üstünde yerleri vardır. Şehit yakınlarımız ve gazilerimiz herhangi bir talepleri olması halinde direk bana ulaşabilirler. Tüm kurumlarımız sizlerin emrindedir. Bu vesileyle de Gaziler Günü’nüzü tebrik ediyorum. Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm aziz şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş tüm gazilerimizi rahmetle minnetle yâd ediyor, hayattaki gazilerimize de aileleriyle birlikte sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Ayrıca 15 Temmuz Demokrasi Zaferi şehitlerimize Allah’tan rahmet yakınlarına ve milletimize başsağlığı, gazilerimize de acil şifalar diliyorum” dedi.

Konuşmasının ardından Vali Günaydın, eşi Aysel Günaydın ile birlikte misafirlerini uğurladı.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın