1. Güneykent Gül ve Hasat Festivali

Isparta’da, gül bahçelerinin en yoğun olduğu Gönen ilçesine bağlı Güneykent beldesinde bu yıl ilk kez Gül ve Hasat Festivali düzenlendi.

Festival nedeniyle Güneykent’e gelen yerli ve yabancı turistler, ilk olarak bahçelerde gül topladı ve Gülhane’de eski yöntemlerle gül yağının çıkartılmasını izledi. Daha sonra Gül, Gülyağı ve Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliğine (GÜLBİRLİK) ait olan ve açılışı festival kapsamında bugün yapılan Gül Müzesi’ni gezdi.

Oluşturulan kortej yürüyüşünün ardından festivalin açılış töreninde konuşan Güneykent Belediye Başkanı Fahrettin Gözgün, Isparta’nın “dünyanın gül bahçesi” olduğunu, dünya gül üretiminin önemli bir kısmının Isparta’da gerçekleştirildiğini söyledi.

Gözgün, böyle bir festivale ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını belirterek gül turizmini daha da geliştirmek istediklerini söyledi.

Yapılan konuşmaların ardından yerel sanatçılar konser verdi.

Gül Festivali1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 1. Güneykent Gül ve Hasat Festivali için yorumda bulun

    1. Güneykent Gül ve Hasat Festivali için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak 1. Güneykent Gül ve Hasat Festivali için ilk yorumu yapabilirsin.