​Davraz Kayak Merkezi yeni sezona hazırlanıyor

Yeni sezon için yeterli kar yağışı beklenen Davraz Kayak Merkezi’ne ilgi son yıllarda oldukça arttı. Geçtiğimiz kış sezonunda kayak merkezinin yaklaşık 15 bin kişiyi ağırladığı açıklandı. Davraz Kayak Merkezi’nin bu yıl ki faaliyetleri ve yapılacak organizasyonlar Isparta’ya büyük katkı sağlayacak.

Isparta’nın turizm konusunda en önemli değerlerinden olan Davraz Kayak Merkezi yapılan yatırımlar ve çalışmalar kapsamında yurt içi ve yurt dışından birçok vatandaş ziyaret ediyor. 2014 – 2015 kayak sezonunda Davraz Kayak Merkezi’ne 10 bin 13 kayakçı ve 5 bin 864 kişi de günübirlikçi geldi. 2015 – 2016 yılı kayak sezonuna da ziyaretçi ve sporcu rakamlarının yükselmesi bekleniyor.

Davraz Kayak Merkezi’ne yatırım konusunda çalışmalar devam ediyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ayrılan 1 milyon TL’lik ödenek ile Davraz Kayak Merkezi’ne bin 300 kişilik 5’nci Mekanik hattının yapılması projesi hayata geçecek.

Sosyal aktivitelerinde öncüsü olmaya aday Davraz Kayak Merkezi’nde 19 Aralık tarihinde bir festival düzenlenecek. Bu festivalde yerel sanatçılar sahne alacak. 19 Aralık tarihinde Davraz Kayak Merkezi vatandaşları büyüleyecek.

Geçtiğimiz yıl Motosikletçiler Derneği tarafından kar üstünde Motokros yarışları yapılmıştı. Yine bu yıl dernek tarafından kar üstünde motokros yarışları olacak. Bu yıl Davraz Kayak Merkezi’ni büyük bir festival bekliyor.2016’da kar festivali yapılması konusunda bir düşüncenin olduğu öğrenildi.

Davraz Kayak Merkezi’nin 1/5000, 1/10.000, 1/25.000’lik projeleri Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından onaylandı. Bundan sonra Davraz Kayak Merkezi’ne yapılacak olan yatırımlar, projeler kapsamında yapılacak. Bununla ilgili çeşitli yapılacak üst yapıları İl Özel İdare tarafından belirlenerek proje kapsamında yapılacak.

Davraz Kayak Merkezi’nin tanıtımı konusunda Isparta İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, yoğun gayret içerisinde çalışmalarını sürdürüyor. 2015 – 2016 kayak sezonunda Kayak Merkezi’nin tanıtımına katkı sağlamak amacıyla İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Davraz Kayak Merkezi temalı bastırmış olduğu afişleri, Isparta Merkezi’nde vatandaşların görebileceği her yere asmayı planlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. ​Davraz Kayak Merkezi yeni sezona hazırlanıyor için yorumda bulun

    ​Davraz Kayak Merkezi yeni sezona hazırlanıyor için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak ​Davraz Kayak Merkezi yeni sezona hazırlanıyor için ilk yorumu yapabilirsin.