Isparta Yöresel Ürünler Fuarı devam ediyor

Isparta - Mayıs 20, 2017 11:07 pm A A

Gökkubbe Fuar Merkezinde 28 Mayıs’a kadar açık kalacak olan 1.Isparta Esnafı İndirim Günleri ve Isparta’ya ait yöresel ürünlerin teşhir ve satışının yapıldığı fuar devam ediyor. Isparta Belediyesinin öncülük ettiği organizasyonda merkez, ilçeler, kasabalar ve köylerde tamamen doğal yollardan üretilen ürünler Isparta Belediyesinin açmış olduğu standa satışa sunuluyor. Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın ailesi ile birlikte fuar alını gezdi ve alışveriş yaptı. TV Programcısı ve Sanatçı Turgay Başyayla da fuarı gezenler arasında yer aldı.

Anadolu’nun geleneksel lezzetlerini konu alan ve Turgay Başyayla ile Lezzet Yolculuğu programının sunucusu Turgay Başyayla Gökkubbe’de düzenlenen yöresel ürünler fuarının çok büyük önem ve anlam taşıdığını söyledi. Isparta Belediyesinin düzenlediği 19 Mayıs Gençlik Şöleni kapsamında konser vermek üzere şehre gelen TV Programcısı ve Sanatçı Turgay Başyayla göller ve güller diyarı Isparta’da olmaktan son derece mutlu olduğunu belirtti.

TV Programcısı ve Sanatçı Turgay Başyayla, “Isparta’da yapılan çalışmaları herkesin görmesi lazım. Şu anda Gökkubbe’nin altında muhteşem saatler geçirdim. Yöresel ürünlerimizle bezenmiş bir fuar var. Bu fuarlar çok önemlidir. Organik tarımın önem kazandığı, milli tarımın önem kazandığı son zamanlarda bu tarz ürünlere çiftçimizi teşvik etmemiz gerekiyor. Bence çok doğru bir iş yapılıyor. Isparta’da kitap fuarları diğer anlamlı günlerimizde yapılan organizasyonlar müthiş. Örnek bir belediyecilik anlayışıyla başkanımızın ve ekibinin çok güzel çalışmaları var. Çok teşekkür ediyoruz. Isparta’yı İstanbul’da da katıldıkları fuarlarda çok güzel anlamlandırıyorlar” dedi.

Yöresel ürünler fuarında üçüncü günü geride bıraktıklarını söyleyen Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Isparta’nın yanı sıra ramazan ayı öncesi olması dolayısıyla birkaç ilinde ürünlerinin fuarda yer aldığını söyledi. Günaydın, “Bu fuarda halkımız ramazan ayı öncesi ihtiyaçlarını da alabiliyor. Ramazan öncesinde Ispartalı esnaflarımızın da para kazanması sağlanıyor. Burada yöresel ürünlerin bir başlangıcını yapalım istedik. Doğal ürünler üzerinde bir çalışma yapalım dedik. İleriye yönelik bunu genişletelim. İnsanlarımızın daha sağlıklı beslenmelerine katkı sunalım istedik. Belediyemizin de geniş bir standı bulunuyor.

Bu stantta söylediğimiz gibi doğal ve yöresel ürünler yer almaktadır. Besinlerin doğallıktan uzak olmasının da bazı hastalıklara yol açtığı biliniyor. Buna da bir çare arayabilir miyiz düşüncesi taşıyoruz. Şehrimizin ücra köşelerinde doğal kalmış, kimyasal gübrelerle bozulmamış topraklarda yetişen ürünlerimizi buraya getirdik, halkımıza gösterdik. Doğal gıda üreticilerini de teşvik etmek suretiyle hem sağlıklı gıdanın hem de çiftçimizin daha iyi gelir sağlamasına katkı sunmayı amaçlıyoruz. İnşallah Isparta’mızdan bir güneş doğacak. Bunu her yıl devam ettirme hedefindeyiz,

Isparta - 11:07 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER