Isparta Demokrasi Nöbetinde

Isparta - Temmuz 16, 2017 12:50 am A A

Isparta’da 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi Milli Birlik Günü etkinlikleri belediye önünden bayrak yürüyüşüyle başladı.

Mehter Takımı eşliğinde başlayan yürüyüşe Isparta Valisi Şehmus Günaydın, Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mustafa Cüneyt Arıkan, siyasi parti temsilcileri, meslek odaları ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı. Dev Türk bayrağının açıldığı yürüyüşte, gülsuyu sıkıldı. Gençlik Spor Hizmetleri Müdürlüğü de vatandaşlara 15 Temmuz’u simgeleyen tişört ve şapka dağıttı. Yürüyüş 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda son buldu.

Burada binlerce vatandaş ellerinde Türk bayrağıyla şehitleri andı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Kur’an-ı Kerim tilaveti okundu ve şehitler için dualar edildi.

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının sinevizyon aracılığıyla dinlenmesinin ardından söz alan Vali Şehmus Günaydın, “Hain darbe girişiminin üzerinden bir yıl geçti. Ben göreve başlayalı daha sayılı günler olmuştu. FETÖ’nün bu hain kalkışmasında ülkemizin her köşesinde olduğu gibi sizlerin gayretiyle bu terör örgütünün özel görevler verdiği Isparta’da bu hainlere geçit vermedik. Sizlere şükranlarımı sunuyorum. O hain gecede meydana çıkan tüm siyasi partilerin değerli yöneticilerine teşekkür etmek istiyorum.

O gecede herhangi bir gelecek düşünmeden, gözünü karartıp bu milletin yanına yakışır şekilde ortaya çıkan bu milletin kahraman evlatları dünyaya tarih boyunca hiçbir zaman ihanete prim vermeyen bu büyük millet o gece de o ahin girişimde bulunanlara gereken dersi verdi. Bundan sonra da bu millete karşı ihanet içine gireceklere gereken dersleri verecektir. Günlerce büyük bir coşkuyla bu meydanları doldurdunuz. Bu ülke üzerinde hesabı olanlara ‘sakın hesap yapmayın eğer yaparsanız bu hesap başınıza patlar’ dediniz.

Isparta’da siz değerli hemşehrilerim bunu açık şekilde ortaya koydunuz. Bu hain girişimle irtibatlı olanlara biz hukuk içinde karşılık veriyoruz. Bin 259 kişi bu terör örgütüyle irtibatlı olduğu için kamu görevinden ihraç edildi. 324 kişi daha açıkta bekliyor. Biz hainlere karşı hukuk içinde müdahale ediyoruz. Kimsenin şu haksızlık yapılıyor söylemine fırsat bırakmadan adaletle doğrulukla hukuk içinde bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Bugün sabaha kadar buradayız. Yardın saat 24.00’e kadar nöbetimiz devam edecek. Bu vatan için bu millet için bu bayrak için ölümüne diyorum” sözlerini kullandı.

Isparta - 12:50 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER