Parçalı az bulutlu

Isparta Birinci Oldu

Isparta, Türkiye Kültür Portalı’nda Mayıs ayında en çok ziyaret edilen şehirler arasında birinci oldu.
Isparta - Haziran 16, 2020 8:50 am A A

Isparta, Türkiye Kültür Portalı’nda Mayıs ayında en çok ziyaret edilen şehirler arasında birinci oldu. Türkiye’nin tüm illerine ait verilerin yer aldığı portala giren yerli ve yabancı ziyaretçiler, gezilecek yerler, konaklanacak oteller, tadılacak lezzetler, turizm aktiviteleri ve seyahat hatırası ürünlerine ilişkin detaylı bilgi edinebiliyor.

Isparta Birinci Oldu

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 2015 yılında hayata geçirilen ve ülkemizin Türk dili ve edebiyatından halk kültürüne, Türk süsleme sanatlarından arkeolojik mirasa, coğrafi işaretli ürünlerden geleneksel mutfağa, tarihi, turistik ve kültürel zenginliklerini dünyaya duyuran Türkiye Kültür Portalı, Mayıs ayında da yükselişini sürdürdü.

Isparta Birinci Oldu

Türkiye’nin gül bahçesi Isparta, Davraz Kayak Merkezi, Eğirdir Gölü, milli parkları, lavantası, kiraz çiçeği, elması ve tarihi, doğal güzellikleriyle 12 aya yayılan ziyaretçi sayısı her geçen gün artırıyor. Isparta’nın Kültür Portalı’ndaki sayfa görüntülenme sayısı Mayıs 2020’de, önceki yılın aynı ayına göre yüzde 22,40 artış gösterdi ve 720.529 oldu. Aynı zamanda görüntülenen sayfa sayısı da önceki yılın aynı ayına göre yüzde 40’tan fazla artış gösterdi ve 1,3 milyona yaklaştı.

Isparta Birinci Oldu

Kültür Portalı’ndaki Isparta sayfası Mayıs ayında yaklaşık 505 bin ziyaret alarak 1’inci oldu. Kültür Portalı’nda en çok ziyaret alan ilk 5 il; Isparta, Gaziantep, Antalya, Ankara, Bursa olurken en çok sayfa görüntülemesi alan ilk 5 il ise; Batman, Gaziantep, Isparta, Antalya, Ankara oldu.

Isparta Birinci Oldu
Isparta Birinci Oldu
İlgili Haberler
Isparta - 8:50 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER