Göller Bölgesi Yenilikçi Teknolojiler Merkezi açıldı

Isparta - Ekim 23, 2017 2:26 pm A A

SDÜ bünyesinde faaliyet gösteren Bilgisayar Destekli Tasarım ve İmalât (CAD- CAM) Araştırma ve Uygulama Merkezi, Deneysel Gözlemsel Öğrenci Araştırma ve Uygulama Merkezi, Enerji Araştırma ve Uygulama Merkezi, Hidrojen Teknolojileri Araştırma ve Uygulama Merkezi ve Teknolojik Malzemeler Uygulama ve Araştırma Merkezi birleştirilerek Göller Bölgesi Yenilikçi Teknolojiler Merkezi adı altında tek çatı altında toplandı. Konu ile ilgili açıklama yapan SDÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Saltan, projenin 2010 – 2012 yılları arasında Kalkınma Bakanlığına sunulan ve onaylanan öncelikli SDÜ projelerinden olduğunu söyledi.

Birbiriyle örtüşen ya da birbirini tamamlayan uygulama araştırma merkezlerinin tek merkezde toplanmasıyla üniversitenin önceden planladığı ve bakanlığa sunduğu projenin taahhütlerini yerine getirdiğinin altını çizen Saltan, söz konusu merkezlerin bölge sanayisine katkı yapabilecek nitelikte olanlar arasından seçildiğini aktardı.

Göller Bölgesi Yenilikçi Teknolojiler adını taşıyan projenin, diğer mükemmeliyet merkezleri gibi yalnızca bir alanda değil, bünyesindeki uygulama ve araştırma merkezlerinin de katkısıyla birçok alanda eşgüdümlü çalışmalar yapacağını ve projeler üreteceğini sözlerine ekleyen Prof. Dr. Mehmet Saltan, tüketici değil, üretici olmanın önemine vurgu yaptı. Saltan ayrıca “Test, analiz, deney ve teknoloji transferi başta olmak üzere her alanda kapılarımız Isparta ve bölge sanayisi için açık olacaktır.” dedi.

 

Isparta - 2:26 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER