Güçlü bir hafıza için biberiye çayı!

Beslenme Danışmanı Dr. Gönül Ateşsaçan açıklamasında “Biberiye, alerjiye neden olan bitkiler arasında yer almamaktadır. Ancak gebelik ve emzirme gibi hassas dönemlerde kullanılmadan önce bir doktora başvurulması gerekir’ dedi. Bunun yanı sıra kolit, mide ülseri gibi kanamalı hastalıkları ve yüksek tansiyonu olanların da biberiye çayından içmemesi gerekir” diye konuştu.

Ateşsaçan, biberiyenin faydalarını şöyle sıraladı: “Metabolizmayı hızlandırır, hafızayı güçlendirir, konsantrasyonu artırır, hazımsızlığı giderir, kabızlığı giderir, toksinlerin vücuttan atılmasını hızlandırır, bağışıklık sistemini güçlendirir, kan dolaşımını artırır, beyin ve kalp gibi hayati organlara daha fazla oksijen taşınmasını sağlar, baş ağrısı ve migren ağrılarını hafifletir, stresi azaltmaya yardımcı olur.

Biberiye çayı nasıl yapılır?

1 çay kaşığı kurutulmuş biberiye yaprağını bir fincan suya atıp kaynatmanız yeterli. Daha iyi demlenmesi için 10 dakika kadar kaynattıktan sonra ateşin üzerinden alın ve demliğin kapağı kapalı halde 10 dakika kadar bekletin. Tatlandırmak için organik bal kullanabilirsiniz. Günde 2 bardak biberiye çayı hazımsızlık veya kabızlığa kısa sürede çözüm olacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Güçlü bir hafıza için biberiye çayı! için yorumda bulun

    Güçlü bir hafıza için biberiye çayı! için henüz bir yorumda bulunulmamış! Hemen üst alanda bulunan formu kullanarak Güçlü bir hafıza için biberiye çayı! için ilk yorumu yapabilirsin.