Parçalı bulutlu

“Eczane Hizmetleri Programı” Öğrencilerini Bekliyor

Isparta - Mayıs 4, 2020 3:26 pm A A

Ülkemizde ve dünyada hızla gelişen sağlık sektörü, nitelikli insan gücüne duyulan ihtiyacı her geçen gün artırıyor.

Bu bilinçle hareket eden Üniversitemiz, Ülkemiz insanına hizmet eden eczanelerin ve ilaç sektörünün ihtiyaç duyduğu yardımcı personeli tamamen bilimsel bir ortamda eğitmek, gerekli bilgi ve donanıma sahip nitelikli insan gücünü yetiştirmek amacıyla “Eczane Hizmetleri Programı” nı açtı.

Eğirdir Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde verilecek eğitim ile öğrencilerin mesleki araştırma, inceleme, değerlendirme ve karar verme becerilerinin geliştirilmesi hedefliyor. Öğrenciler, toplum sağlığı için son derece önemli olan eczacılık sektörüne ait mesleki donanımı teorik ve uygulamalı eğitimle pekiştirecek, hastaya ilaç ve tıbbi ürünlerin sunumunda, önemli rol oynayacak.

Eczane Hizmetleri Programında iki yı sürecek eğitimlerini tamalayan mezunlar, kamuda veya özel eczanelerde, hastanelerde, medikal ve ilaç sektörünün çeşitli alanlarında yer alabilirler. Mezunlar, Ülkemizde bulunan yaklaşık 24 bin eczane ile ilaç hizmet sektörünün çeşitli noktalarında eğitimli yardımcı eleman olarak görev yapabilirler. Program mezunları, bünyesinde eczane bulunduran devlet hastanelerine de KPSS ile atanabiliyor.

Yine program mezunları Dikey Geçiş Sınavı (DGS) ile eğitimlerini kimya, biyokimya, kimya mühendisliği, kimya mühendisliği gibi 4 yıllık lisans programıyla tamamlayabiliyor.

Isparta - 3:26 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER