Bütünleyici bir meslek grubunu oluşturuyorsunuz

Isparta - Ocak 11, 2018 8:52 am A A

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan, yönetimi ve üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret ettiler. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Günaydın: ‘Isparta basını bütünleyici bir meslek grubudur. Bu yüzden hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum’ dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Isparta Gazeteciler Cemiyeti üyeleri Vali Şehmus Günaydın’ı makamında ziyaret ettiler. IGC Başkanı Şevket Karahan, Vali Günaydın’a basın mensuplarına sağladığı her türlü destek için ‘Basın Dostu’ plaketi takdim etti. Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan yaptığı konuşmada Vali Günaydın’ın çok değerli bir devlet adamı olduğunu belirterek: ‘Sayın Valimizin 15 Temmuz hain darbe kalkışması sırasında duruşu ve aldığı kararlar, ülkemizin kurtuluşunda önemli bir rol oynamıştır. Her zaman devletinden ve milletinden yana tavır alan Şehmus Bey, bizlere de örnek olmuştur. Kendisi göreve geldiği günden bu yana  sevecen tavırlar ile devletin babacanlığını ortaya koymuştur. Devletimizin alacağı her türlü kararda bizlerde gövdemizi taşın altına koymaya hazırız. Vilayet ve Özel İdare olarak yaptıkları tüm çalışmaları kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz’ dedi.

EĞİRDİR AKIN GAZETESİ  47 YAŞINDA

Bugün itibariyle 47 yaşına girecek olan Eğirdir Akın Gazetesi hakkında da Vali Günaydın’a bilgiler veren IGC Başkan Karahan: ‘Eğirdir Akın Gazetemizin 11 Ocak kuruluş yıldönümü. 47 yaşına giriyoruz. Bir ilçede 47 yıl aralıksız yayın sürdürmek çok güç bir olay ama dostlarımız ve sizlerin sayesinde bugünlere kadar gelmenin onurunu, mutluluğunu yaşıyoruz’ dedi. Eğirdir Akın Gazetesi Abdullah Sinan’da, rahmet babasında devraldığı gazetesinin 47. Yılı nedeniyle Vali Günaydın’a bilgiler aktardı. Vali Günaydın’da Eğirdir Akın Gazetesi ailesini kutlayarak başarılarının devamını diledi.

BEN YOK BİZ VAR DEDİK

IGC Başkanı Şevket Karahan’a konuşmasından ötürü teşekkür eden Vali Şehmus Günaydın: ‘Bu anlamlı gününüzü en içten dileklerimle kutluyorum. Göreve geldiğim ilk gün ben yok biz varız demiştim. Hep birlikte dünyanın birçok şehrinde olmayan başarılar elde ettik. TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız ve Milletvekilimiz Said Yüce beyin destekleriyle güzel hizmetler kazandırdık. Takım oyunu oynuyoruz. Bugün Isparta’mızda birçok parametreye baktığımız zaman sadece ülkemizin en iyi vilayeti değiliz. Aynı zamanda OECD ülkelerinde dahi olmayan bir takım başarıları  bir çok alanda elde etmişiz. Özellikle eğitim ve sağlık alanında başta Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanımız Süreyya bey ve milletvekilimiz Said beyin katkılarıyla çok güzel hizmetler yaptık ve yapmaya devam ediyoruz. Köylerimize hizmetler de çok güzel hizmetler yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu bir takım oyunu oynamakla oluyor. Birbirimize destek ve güç vererek bunlar oluyor. Herkes bir taraftan çekiştirirse başarılı olmamız, sonuç almamız mümkün değil’ dedi.

Basın her zaman desteklenmeli

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan ve üyeleri, 10 Ocak Gazeteciler Günü nedeniyle Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı’yı makamında ziyaret ederek, ‘Basın Dostu Başkan’ plaketi takdim ettiler.

Kanal 32 TV Yönetim Kurulu Başkanı ve Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle basın mensuplarını makamında kabul etti. Ziyarette konuşan Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan: ‘Her zaman yol göstericimiz olan Sayın Aybatılı’yı makamında ziyaret ederek, günümüzün önemine ilişkin bilgiler verdik. Belediye Başkanlığı ve Esnaf Odaları Birlik Başkanlığı dönemlerinden Isparta’ya çok büyük hizmetler verdi. Yapılamayanları yapan başkan olarak tarihe geçti. Medyamıza ve Ispartamıza büyük emekleri olan bir büyüğümüzle beraber olmak gerçekten mutluluk verici. Bugünü ne yazık ki bayram olarak kutlayamıyoruz. Birçok sorunlarımız var. Bu sorunlarımızı ve isteklerimizi hükümete iletiyoruz ve çözüm bekliyoruz. Isparta Gazeteciler Cemiyeti olarak Sayın Aybatılı’nın desteğiyle Basın İlan Kurumu genel kurul üyeliğine kadar yükseldik. Bu bayrağı en zirveye çıkardık. Desteğinizle daha da ileriye gideceğiz’ dedi.

BASIN HER ZAMAN DESTEKLENMELİ

IGC Başkanı Karahan’a konuşmasında ötürü teşekkür eden Esnaf Odaları Birlik Başkanı Mehmet Aybatılı, şahsına yapılan ziyareti önemsediğini belirterek: ‘Tüm basın camiasının bu gününü kutluyorum. Gazetecilerin işi gerçekten çok zor. Özellikle görsel meydanın işi daha da zor. Bizimde bildiğiniz gibi bir televizyonumuz var. Hep birlikte maddi ve manevi sıkıntılar çekiyoruz. Hepimiz iyi kötü bir şekilde ayakta durmaya çalışıyoruz. Basının bu kadar sıkıntı içerisinde olmaması lazım. Bizler halkın ve yöneticilerin isteklerini bir şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz.

Görevleri hep birlikte yapıyoruz ancak maddi sıkıntıları aşamıyoruz. Basının olmadığı yerde demokrasi olmaz. Maddi imkansızlığı aşmalıyız. Isparta’da 13 gazete 1 TV var. Herkes üzerine düşen görevi yapıp, medyaya sahip çıkmalıdır. Öyle bir zaman gelirki herkes basına ihtiyaç duyar. Bakın 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının önlenmesinde televizyonların büyük etkisi vardır. İnşallah böyle bir olayla karşı karşıya gelmeyiz. Ama Türkiye üzerinde büyük oyunlar oynanıyor. Hepimizin dikkatli olması lazım. Basına büyük destek lazım. Beni mutlu eden bir olay var. Isparta medyası Türkiye’ye örnek oluyor. Nasıl mı? şantaj yapmıyor, bildiğini yapıyor. Eğer şantaj yapsa hiçbir şekilde maddi sıkıntı yaşamaz. Doğru bildiği yolda ilerliyor. Düzgün çalışan Isparta basın camiasına sahip çıkılmalıdır. Esnaf odaları ve Kanal 32 TV olarak hep sizlerle olduk. Olmaya da devam edeceğiz’ dedi.

Basın hür olmalıdır

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Isparta Gazeteciler Cemiyeti üyeleriyle kahvaltıda bir araya geldi. IGC Başkanı Şevket Karahan tarafından ‘Basın Dostu’ plaketi takdim edilen Başkan Günaydın, bu nezaketten ötürü duyduğu memnuniyeti dile  getirerek ‘Basın hür olmalıdır ‘ dedi.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın dün saat 09:00’da Belediye Yemekhanesi’nde basın mensuplarıyla kahvaltı da bir araya geldi. IGC Başkanı Şevket Karahan’ın da katıldığı kahvaltıda, basın mensupları birbirleriyle sohbet etme imkanı buldu. Günün anlam ve önemine ilişkin ilk konuşmayı Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Karahan yaptı. Konuşmasında, Başkan Günaydın’a çalışmalarında başarılar dileyen Karahan: ‘Isparta medyası olarak, belediye başkanımızı çok seviyoruz. Bizler, devletine, milletine ve bayrağına bağlı insanlarız.  Belediye Başkanımızın hizmetlerinden memnunuz. Kendisinin ve ekibinin çalışmalarını kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz. Bu anlamlı günde bizleri misafir etmelerinden ötürü başkanımıza teşekkür ederiz’ dedi.

40 YILDA YAPILANI 1 BUÇUK DÖNEMDE YAPTIK

Isparta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Şevket Karahan’ın ardından konuşan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutlayarak: ‘Isparta’yı bir bütün olarak ele aldık. Bütünşehiri alt ve üst yapısıyla tamamlamak üzereyiz.  Isparta’nın alt yapısı en son 40-50 yıl önce yapılmış ve ne kadar sürede yapıldığını bilmiyoruz. Biz 1 buçuk dönemde şehrin tüm alt ve üst yapısını tamamladık. İğne ile kazar gibi çalıştık, kırmadan dökmeden hizmeti tamamlamaya çalıştık. Isparta artık yep yeni bir şehir oluyor. Isparta’dan başka kısa sürede tüm alt ve üst yapısını tamamlayan başka bir şehir yok. Bu hizmet sadece Ispartalılara nasip oldu.  Üzülerek söylüyorum ki Türkiye Cumhuriyeti’nde yöneticiler alt yapılara önem vermiyor. Bir zamanlar Isparta’yı da seller basıyordu. Artık o günler geride kaldı. Olağanüstü bir durum olmadığı sürece şehrimizi sel basmayacak. Diğer vilayetlerinde biran önce tüm alt yapılarını tamamlamalarını istiyorum.  Yaptığımız araştırmalarda dünya genelinde dahi 1 dönemde tüm alt yapısını bitirebilin bir şehir yok. Biz 1 buçuk dönemde alt yapıyı tamamladık. Alt yapısı olmayan bir şehirde hiçbir şey olmaz’ dedi.

Isparta - 8:52 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER