Son Dakika
01 Nisan 2015 Çarşamba

MAKÜ 7. Bahar Şenlikler başladı

22 Mayıs 2013 Çarşamba, 18:40
maku_7_bahar_senlikler_basladi_h42068

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) 7. Bahar Şenlikleri kapsamında, Gazi Caddesi ve MAKÜ Merkez Kampusü arasında Şenlik Yürüyüşü düzenlendi.MAKÜ bünyesindeki fakülte, meslek yüksek okulu, enstitü ve yüksekokulların hazırladığı kostümlerle, öğrenciler bölümlerini tanıttı. Arkeoloji bölümü öğrencileri Roma dönemini yansıtırken, antropoloji bölümü öğrencileri iskelet kostümleri ile dikkat çekti.

Otomotiv bölümü öğrencileri ise modifiyeli antika aracı ve güneş enerjisiyle çalışan arabaları ile göz doldururken, okul öncesi öğretmenliği bölümü öğrencileri de palyaço kıyafetleri içerisinde çocuk şarkıları seslendirdi. Burdurlu vatandaşlar MAKÜ öğrencilerini alkışları ile destekledi.

MAKÜ Merkez Kampusü’nde devam eden programda, öğrencilerin katılımıyla balon patlatmaca, sandalye kapma, yumurta taşıma oyunları oynandı. MAKÜ 7. Bahar Şenliği etkinlikleri Şenlik Alanı’nda MAKÜ personeli ve öğrencilerin katılımıyla oluşan Türk Halk Müziği konseri ile devam etti.

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>