Bu vatan yıkılmaz

Isparta - Kasım 12, 2017 4:33 pm A A

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Hakkari Şemdinli’de şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara’nın Gelendost Yenice Köyü’ndeki baba ocağını ziyaret etti. Baba Menderes Kara’ya Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim eden Başkan Günaydın, baba Menderes Kara’nın talebi doğrultusunda evinin önüne bina yüksekliğini geçecek ve köyün her tarafından görünebilecek bayrak direği dikilmesini ve Türk Bayrağı çekilmesi talimatını verdi.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, hafta sonunda Gelendost Yenice ve Çaltı köylerinde şehit ailelerini ziyaret etti. Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ilk olarak Hakkari Şemdinli’de bölücü terör örgütü PKK’lıların ülkeye sızma girişimi sırasında şehit olan Piyade Sözleşmeli Er Sercan Kara’nın Gelendost Yenice Köyü’ndeki baba ocağını ziyaret etti. Aileye Türk Bayrağı ve Kur’an-ı Kerim takdim eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, burada kendisini cenaze töreninde giydiği şehit oğlunun asker parkasıyla karşılayan baba Menderes Kara ve annesi Dilek Kara ile kardeşleri Sinan ve Adil’e başsağlığı dileklerini iletti.

Şehit babası ile kapı önünde sohbet eden Belediye Başkanı Günaydın, ailenin herhangi bir talepleri olup olmadığını sordu. Bunun üzerine şehit babası Menderes Kara, evinin önüne bir bayrak direği yapılmasını istedi. Belediye Başkanı Günaydın, şehit babasının bu talebi sonrasında, beraberinde bulunan ilgili müdürlere talimat vererek, köyün tüm bölgelerinden rahatlıkla görülebilecek ve evin boyunu aşacak şekilde bir bayrak direği yapılmasını söyledi.

Şehit babası Kara, kendisine ziyarette bulunan Başkan Günaydın’a teşekkür ederek, “Benim çocuğumun kanını ben bu vatana helal ettim. İki tane evladım daha var, ben varım daha. Tüm buraya gelen ve gelmeyenlere hakkım helal olsun. Ne mutlu bana! Ben şehit babasıyım, geride kalan yavrulara, vatan bekleyen çocuklara, oradaki bekleyen komutanlar. Allah onlara uzun ömür versin” dedi.

Bu sözler üzerine Başkan Günaydın, “Bu sözlerinle ileri bir noktada bir şehit babası olduğunu ispatladın. Sizin gibi insanlardan Allah razı olsun. Bu vatan için, memleketimiz ve milletimiz için evladını helal ediyorsun. Böyle düşünüldüğü müddetçe bu vatan yıkılmaz” diye konuştu.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, ardından Gelendost İlçesi Çaltı Köyüne geçti. Burada da 1992 yılında Ankara Etimesgut’ta Tankçı Çavuş olarak vatani görevini yapmakta iken görev şehidi olan Mehmet Ali Aslan’ın ana ocağını ziyaret etti. Anne Gülsüm Aslan ile bir süre sohbet eden Başkan Günaydın burada da aile yakınlarına Kuran’ı Kerim ve Türk Bayrağı takdim etti.

Isparta - 4:33 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER