BAKA Yönetim Kurulu Isparta’da toplandı

Isparta - Kasım 27, 2018 11:30 am A A

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Isparta Valiliği’nde toplandı. Vali Ömer Seymenoğlu başkanlığındaki toplantıya Burdur Valisi Hasan Şıldak, Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Isparta ve Burdu İl Genel Meclisi Başkanları Ali Bolat ve Muzaffer Bağcı ile Antalya, Isparta ve Burdur; Belediye Başkanlığı, Ticaret Odası temsilcileri, Üniversite Rektörleri ve yatırımcılar katıldı.

SORUNLAR MASAYA YATIRILACAK

Toplantının açılış konuşmasını yapan BAKA Yönetim Kurulu Başkanı ve Isparta Valisi Ömer Seymenoğlu; “Bakanlık talimatıyla belirli toplantıları genişletilmiş olarak yapıyoruz. Bu toplantımızda onlardan biri. Bakanlığımızın belirlediği konu gündemiyle toplanmış bulunuyoruz. Toplantımızın amacı illerimize ilişkin sorunları masaya yatırarak fikir alış verişinde bulunmak ve buradan çıkacak ortak görüşlerin Bakanlığa iletilmesini sağlamak.”

MİLLİ TEKNOLOJİ GÜÇLÜ SANAYİ HAMLESİ

“Toplantımızın başlığı hepimizi ilgilendiren bir başlık ‘Milli Teknoloji, Güçlü Sanayi Hamlesi Yolunda Sanayimizin Geleceği, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ ve Bakanlığımızın belirlediği alt başlıkları. Bu başlıklar üzerinde söz alarak, yöneticiler olarak bizler neler yapabiliriz, nasıl katkı sağlayabiliriz, Sanayi ve Ticaret Odaları, Üniversiteler nasıl katkı verebilir bu toplantıda onları tartışacağız. Daha sonra bütün Türkiye’de 26 Kalkınma Ajansı’nın yaptığı toplantılardan ortaya çıkan sonuçlarla ülkemiz için ortak bir görüş oluşturulacaktır. Vakti geldiğinde de mutlaka hepimiz bunlardan faydalanacağız.” dedi.

Isparta - 11:30 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER