Parçalı bulutlu

AQUAPARK ISPARTA

Yazarlar - Kasım 1, 2019 5:57 am A A

Oğlumla geziyorduk, önümüzdeki eğlence araçlarını görüp merakla sorduğunda inanın ne cevap vereceğimi şaşırdım. ITKM gibi bir canlı cenaze daha karşımda duruyordu. Boğazıma bir şeyler düğümlendi, zorlukla yutkunarak, bir şeyler mırıldandım.

Girişimci Erol Tekelinin Roseland Harikalar Diyarı ismiyle üç buçuk milyon dolar harcayarak yaptığı tesis aslında on beş dönümlük bir yer kaplıyordu. İçinde çeşitli büyüklükte havuzlar, sauna, çocuklar için eğlence mekanları, büyükler için toplantı salonları, düğün ve nişan organizasyonları yapıldığı güzel bir yerdi.2009 seçimlerini kazanan Günaydın 2010 yılında tesise ilk mühürü vurdu. Bütün güzellikler benimdir sloganıyla hareket eden insanlar ancak başka güzellikleri kapatarak rahat edebilirler.

Neyse aranın bulunup belediye başkanının dört bin kişilik iftarına ev sahipliği yapılınca mühür kırılıyor ve çalışma tekrar başlıyor. İki sene çok iyi çalışan Aquapark üçüncü sene yine bir mühürleme olayına sahne oluyor. Sonra ver elini mahkemeler, sonu gelmez duruşmalar, dosyalar, ama aslında sahnelenen halkı cezalandırma tiyatrosudur.

İnsanların yer tariflerinde hala gururla kullandığı aquapark bu gün çürümeye terk edilmiş durumda. Senelerdir kullanılmayan, kullanılamayan eğlence merkezi Isparta insanına ve çocuklarına hizmet ediyordu. Sadece çevresinin değil, şehrimizin hareket merkezlerinden biriydi. Bu şekliyle cezalandırılan Isparta halkı ve çocuklarıdır. Nasıl yirmi yıldır davası devam eden, açılmasına müsaade edilmeyen bir ITKM olayı varsa bunun da ikinci bir vaka olduğuna inanıyorum. Ben her şeye rağmen bu hazır-bitmiş tesisleri kapalı tutacak kadar zengin ve hovarda ruhlu olduğumuza inanmak istemiyorum.

Devlet adamı halkın önünü açan, insanına kol kanat geren insandır. Aquaparkın eksikleri olabilir, bunlar onu cezalandırmak, yıllarca onu kapalı tutarak değil, elinden tutarak, gelişmesine yardımcı olarak başarılabilir. Halkın, insanlarımızın yararına olan çabalar, her zaman cılız bir mesele olarak başlar, etrafında onu deli rüzgarlardan, hoyrat yağmurlardan koruyan-kollayanlar olmazsa kısa zamanda enkaza dönüşür. Bu haliyle kendinden sonra gelenlere lisanı haliyle Benim yaptığım hatayı siz asla yapmayın diye haykırır durur.

Biz yıkıntılar, molozlar, enkazlar ülkesi olmak istemiyorsak bu cılız çalışmalara koruyucu kanatlarımızı germeliyiz. İnsanımızın yüz akı çalışmalara, tesislere elimizden geldiğince destek olmalıyız. Bu gün ITKM ve Aquapark bir sınav salonudur, bu tesislerimizi kelepçelerinden kurtarıp, insanımızın kullanımına sokanları unutmayacaktır. Bu utanç anıtlarını Isparta halkının gereken desteği vereceğine inanıyorum.

Yazarlar - 5:57 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER