Anma gecesinde 3 bin kişilik ayran dağıttılar

Isparta - Temmuz 16, 2017 2:53 pm A A

Isparta Aşçılar ve Pastacılar Derneği Başkanı Alim Çimenkaya ve yönetimi, 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi, Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında 3 bin kişiye ayran ikram etti.

Isparta Aşçılar ve Pastacılar Derneği (ISAPDER) yönetimi, demokrasi nöbetinin tutulduğu Valilik Meydanı’nda 3 bin kişiye ayran ikramında bulundu. Sıcak Temmuz akşamında binlerce kişiye soğuk ayran ikramında bulunan ISAPDER yönetimi bol bol dua ve teşekkür aldı. Bu anlamlı günde farklı bir organizasyona imza atan yönetim protokol üyelerinin de takdirini kazandı. İlk kez bu şekilde farklı bir etkinliğe imza attıklarını dile getiren ISAPDER Başkanı Alim Çimenkaya: “Herkesin malumu olduğu üzere geçtiğimiz yıl ülke olarak işgal saldırısına maruz kaldık. Asker kamuflajı giyen teröristler, darbe yapmaya kalktı.

Önce Allah’tan sonra halktan ve Cumhurbaşkanımızdan gereken cevabı aldılar. Devletimiz ve büyüklerimiz, 15 Temmuz hain darbe kalkışmasının unutulmaması için bir takım etkinlikler düzenledi. Bizde elimizden geldiğince devlet büyüklerimize ve vatandaşlarımıza yardık etmek istedik. Yönetim olarak Temmuz sıcağında ne yapabiliriz diye düşünürken ayran dağıtma kararı aldık. Kültürümüzde var olan, sağlığa zararı bulunmayan ayranı tüm şehitlerimizin ruhlarına hediye eyledik. Yaklaşık 3 bin kişiye ayran ikramında bulunduk.

Sağolsun sayın valimiz ve diğer büyüklerimiz bizleri kırmadı ve organizasyonumuza manevi destekte bulundular. Meydanda hem milletimizi hem de valimizi mutlu edebildiysek, hoş bir seda bırakabildiysek gurur içerisinde oluruz. Bizler bu vatanın evladıyız. Vatan için canımızı vermeye hazırız. Türk milleti olarak birlik ve beraberliğimizi hiç bozmamız gerekir. El ele verdiğimiz takdirde aşamayacağımız hiçbir engel yok.” dedi.

Isparta - 2:53 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER