Amacımız bu projeyi hayata geçirmek

Isparta - Haziran 5, 2017 2:49 pm A A

Yüzlerce Senirkentlileri biraraya getiren iftar yemeğinde konuşan Yükseliş Vakfı Başkanı R.Ziya Örmeci Çünür’deki yurt projesi konusunda hemşehrilerinden destek talep ederek, “Amacımız daha çok kişiden bir defaya mahsus bin lira bağış talep edip, bu projeyi hayata geçirmek olacaktır. Her bir kişiden şu an verdiğimiz bir yıllık burs bedeli bin lirayı bağış olarak talep etmekteyiz” dedi.

Senirkent Yükseliş Vakfı’nın geleneksel iftar yemeğine yaklaşık 900 kişi katılırken, Vakıf Başkanı R.Ziya Örmeci, Çünür’e yapmayı planladıkları ve son aşamaya gelen yurt projesini hayata geçirdiklerinde vakfa önemli bir gelir kaynağı sağlamayı amaçladıklarını belirterek, “En kısa sürede temelini atmayı arzuladığımız bu proje için sizlerden özellikle Ramazan ayı içinde bulunduğumuz şu günlerde katkı ve destek bekliyoruz” dedi.

Senirkent Yükseliş Vakfı’nın geleneksel iftar yemeği geçtiğimiz gün Gökçay’daki ISPERLOS Düğün salonunda yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. İftar yemeğine Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu, B.Kabaca Belediye Başkanı Ali İhsan Temurçin, MHP Senirkent İl Genel Meclis Üyesi Ceylan Erdön, Senirkent Belediye Meclis Üyeleri, Dinar Belediye Başkanı Saffet Acar, Türkocakları Şube Başkanı Dr.Levent Başyiğit, Kamu Çalışanları Vakfı Başkanı Mehmet Fidan, Senirkent eski Belediye Başkanı Hüseyin Baykal, Senirkent eski Belediye Başkanlarından ve Yükseliş Vakfı eski başkanı Av.Necati Şahin, Antalya Senirkentliler Derneği Başkanı Koray Ersal, Ege-Sender Yönetiminden Hüseyin Keskin, Kütahya Ispartalılar Derneği Başkanı Halil Özcan, Türkiye Emekliler Derneği Başkanı Kadir Ersal, Senirkentlilerin eniştesi olan Kent Konseyi Başkanı Prof.Dr.Mahmut Bülbül ile yüzlerce Senirkentli iftar yemeğinde biraraya geldi. Davetlilere Senirkent usulü çorba, banak, bamya, bulgur pilavı ve helva ikramının yapıldığı iftar yemeği sonrası dualar okundu.

ÖĞRENCİ YURDU İÇİN SİZLERDEN DESTEK BEKLİYORUZ

İftar yemeği sonrası konuşan Senirkent Yükseliş Vafı Başkanı Eczacı R.Ziya Örmeci, yönetim olarak bu yıl 7.cisini düzenledikleri iftar yemeğine katılan davetlilere teşekkür ederken, Çünür’e yapmayı planladıkları öğrenci yurdu konusunda hemşehrilerinden destek istedi. Örmeci şöyle konuştu:

“Sevgili hemşehrilerim,değerli misafirlerimiz Vakfımızın geleneksel iftarına katılımınızdan dolayı teşekkür ediyor hoş geldiniz diyorum.

Vakfımızın amaçları içinde sizleri bir araya getirmek en önemli düsturlarımızdan biridir bu vesile ile bu gecenizin hoş sohbet içinde geçmesini diliyorum.

Vakfımızla ilgili kısaca bir kaç konu ve projelerimizden bahsetmek istiyorum.

Her ay düzenli çıkardığımız gazetemiz sizlere ulaşmaktadır tanıdığınız eş ve dostlarınızın adres bilgileri bize verirseniz onlarada ulaştırmak isteriz..

Geçtiğimiz yıllar içinde büyük uğraş verdiğimiz Çünür pazar yeri alanında bulunan arsamızı ilave iki parça yer ekleyerek iki kat büyütüp inşaat alanının dansitesini yükseltmeye uğraştık ,son duruma göre elde ettiğimiz çap ölçeğinde proje hazırlandı bunu kısa süre içinde sizlerle paylaşacağız tabiiki sizlerin destek ve onayıyla inşaatını tamamlamayı düşünüyoruz. Burada finans konusunda bir milyon gibi bir rakam söz konusudur.

Önceliğimiz herkesin ne şekilde katkı ve katılım yapacağının tespiti olmalıdır.

Devamında ise Vakfa burs veren gönüllülerimiz gibi yeni ulaştığımız dostlarımızın da yıllarca yurdun geliri ile katılımcının adına bursun devam etmesi vasiyet sözleşme ile teyit altına alarak daha çok kişiden bir defaya mahsus bin lira bağış talep edip, hedefimiz bu projeyi hayata geçirmek olacaktır burada sloganımız:

“BİN KİŞİDEN BİN LİRA TOPLAM BİR MİLYON YAŞAM BOYU BURS” olmalıdır.

Her bir kişiden şu an verdiğimiz bir yıllık burs bedeli bin lirayı talep etmeliyiz. Bin kişiden bir seferlik alarak yapacağımız bu yurdun geliri yıllarca burs verecek akar demektir. Adlarına burs sürekli verilecek. Bu kişilerin hayrı ve eseri kalıcı olacaktır..

SENİRKENT’E APART-SOSYAL TESİS YAPACAĞIZ…

İkinci projemiz Vakfımız önderliğinde yapılan Senirkent Meslek yüksek okulu alanı içinde bulunan Vakfımızın arsasına iş adamı bir hemşehrimizin yüzde yüz katkısıyla zemininde sosyal tesis, Vakfımız için toplantı salonu ve bürosu ,bay ve bayan kurs alanları ,iki adet morg- üstü Cami ve açık büyük bir avlu ile diğer kalan arsa kısımda ise yaşlı bakım evi amaçlı kullanımını hedeflediğimiz 12 apartlık bir sosyal mekan projemizin Vakfımıza kazanımı söz konusudur. Bu konuda çalışmalarımız bitmiş olup en kısa sürede temel atılacaktır..

Sizlerin destek ve yanımızda olmanız bizlere güç vermektedir bu nedenle tekrar Vakfımızın başka etkinliklerinde buluşmak dileğiyle hepinize ayrı ayrı teşekkür ederiz.”

SİZLERİN DESTEĞİ İLE 80 ÖĞRENCİMİZE BURS VERMEKTEYİZ

Vakıf Başkanı Örmeci, 1990 yılından bu yana vakıf olarak her yıl yüksek öğrenim gören öğrencilere burs verdiklerini ve bu yıl bu sayının 80’e ulaştığını hatırlatarak, “Biliyoruz ki bugün burada yanımızda olduğunuz gibi yarınlarda da yanımızda olduğunuzu biliyoruz. Sizlerin desteği ile burs vererek okuttuğumuz öğrenci sayımız her geçen yıl artmaktadır, Vakıf siz var oldukça var olacaktır. Yapacağımız yurt ile de gelecek nesillerde de kalıcı olmasını ve hayırlarımızın ebedi olmasını sağlayacaktır. İçerisinde bulunduğumuz Mübarek Ramazan ayında hemşehrilerimiz zekat ve fitrelerini de vakfımıza vererek daha çok öğrencimizin burs görmesine katkı sağlamış olacaklar” dedi.

ALLAH BİRLİĞİMİZİ BOZMASIN…

İftar yemeğinde son konuşmayı Senirkent Belediye Başkanı Erol Civelekoğlu yaptı. Civelekoğlu, bu tür faaliyetlerin birlik ve beraberliği, dayanışmayı artırdığını belirterek “Allah birlikteliğimizi bozmasın, elbirliği ile Senirkent’imizi daha ileri noktalara taşıma gayreti içerisindeyiz. Bu yönde çalışmalarımızı gece gündüz sürdürüyoruz” dedi. Bu arada iftar yemeği sonrası Senirkentliler çaylarını içerek uzun uzun sohbet etme imkanı buldular.

VAKIF YÖNETİM KURULU ŞU İSİMLERDEN OLUŞUYOR:

Senirkent’in kalkınması noktasında başarılı projelere imza atan Yükseliş Vakfı’nın Eczacı Ramazan Ziya Örmeci başkanlığındaki Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor:

Ramazan Ziya Örmeci, Mehmet Fidan, Mehmet Ali Karcı, Şaban İliksiz, Erdal Ulukan, Erkan Türker ve Müjdat Umutlu.

Isparta - 2:49 pm A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER