Parçalı bulutlu

Aksu’da AK Belediyecilik farkı

Isparta - Ekim 4, 2019 5:51 am A A

31 Martta yapılan seçimlerde halkın büyük teveccühüyle Aksu Belediye Başkanlığı görevine seçilen Veli Kahraman, hizmetleri ile fark yaratıyor. Hizmetler artarak devam ediyor, vatandaşın yüzü gülüyor.

Aksu’da Ak Parti belediyeciliği farkını gösteriyor. 31 Martta yapılan seçimlerde halkın büyük teveccühüyle Aksu Belediye Başkanlığı görevine seçilen Veli Kahraman, hizmetleri ile fark yaratıyor. Hizmetler artarak devam ediyor, vatandaşın yüzü gülüyor.

KRONİK SORUNLAR ÇÖZÜLÜYOR

Bir yandan uzun zamandır çözülemeyen, sorun yumağı haline gelen kronik problemler çözülürken, diğer yandan halkın yaşamını kolaylaştıracak, yaşam kalitesini yükseltecek projelere imza atılıyor. Kısıtlı imkânlara rağmen zoru başarmak için mücadele ettiklerini ifade eden Aksu Belediye Başkanı Veli Kahraman, işe ilk olarak yol ile başladıklarını söyledi.

YOL SORUNU ÇÖZÜLDÜ

Aksu’da çözüme kavuşturulamayan sorunlara sırasıyla neşter vuracaklarını belirten Başkan Kahraman; “Yılanlı Köyü ayrımından itibaren ilçe merkezine kadar olan 7 kilometrelik devlet yolunu iyileştirdik. Ana yolumuzun temel altyapısını belediye olarak kendi imkânlarımızla güçlendirdik. Genişletmesini ve sanat yapılarını tamamladıktan sonra Karayolları Genel Müdürlüğünce sıcak bitümlü asfalt kaplama işlemi yapıldı. Asfaltlama çalışmasına da belediye olarak destek olduk. Aynı şekilde ilçemiz için büyük önem arz eden Aksu ile Kösre Köyü arasındaki 6 kilometrelik yolu da belediye olarak genişletilerek sanat yapılarını tamamladık. Bu yolda ilçemiz için önemli bir yol ağı. İl özel idaresinin hizmet ağı içerisinde bulunan bu yolunda altyapısını biz yaptık. Özel idare tarafından sıcak bitümlü asfalt uygulaması yapıldı. Çizgileri çekildi. Trafik levha ve işaretleri yenilendi. Şimdi her iki yolumuzda daha modern, daha konforlu ve daha güvenli hale getirildi” diye konuştu.

HAYALLER VE HEDEFLER BÜYÜK; ÇOK AMAÇLI SALON, 10 YATAKLI HASTANE

Aksu için büyük hayallerinin, büyük hedeflerinin olduğuna vurgu yapan Başkan Veli kahraman; “Çok amaçlı salonumuz yok, hastanemiz yok. Göreve gelir gelmez hemen kolları sıvadık. Burada 200 üniversite öğrencisi var. Kendi gençlerimiz var. Vatandaşımızın hem sporunu yapabileceği hem de diğer sosyal etkinliklerini yapabileceği bir salona ihtiyacımız var. Hemen meslek yüksekokulunun yanı başında 4 bin metrekarelik arsanın kamulaştırmasını yaparak 18 uygulamasını bitirdik. Burayı Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsisini yaptık. En kısa sürede projesine, ihalesine başlanacak. Aynı şekilde 10 yataklı Devlet Hastanesi yapımı için yer tespitini ve imar planlamasını yaptık. Belediye olarak ödenek sorununu çözüp en kısa sürede kamulaştıracağız” dedi.

VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR

Aksu’nun birikmiş sorunları çok, söz verdiğimiz gibi imkan ve kabiliyet dahilinde bir bir çözeceğiz diyerek konuşmasına devam eden Başkan Kahraman; “İlçe merkezinden geçen 1 kilometrelik taşkın koruma var. Belediye olarak DSİ’ye kamyon desteği ve personel desteği sağladık ve kanalın içini temizledik. Hem görsel güzelliğe kavuşturduk hem de kanalın akışını sağladık. Ayrıca bu kanalın her iki tarafına toplam 1200 metrelik kısmına sıcak asfalt uygulaması yaptık. 600 metrelik bölümüne yürüyüş yolu için bordür çalışmalarını tamamladık.

Önümüzdeki günlerde kamelyaları konularak yeşil alan çalışmaları tamamlanacak ve halkımızın hizmetine sunulacak. Belediyeye ait değirmen çalışmaz haldeydi. Binanın bakımını yaptık ve halkın hizmetine yeniden sunduk. İlçede bulunan üç adet mezarlığın temizliğini yaptık, gereken bakımlarını bitirdik. Halka katkımız olsun diye içme suyunun 1 lira olan tonunu 56 kuruşa indirdik. Bahçeli mahallesinde belediyeye ait 10800 metrekarelik arazinin imar düzenlemesini yaparak 100 adet sosyal konut yapılması için bakanlığa müracaatımızı yaptık. Şuana kadar 108 vatandaşımız başvuru yaptı. Başvuru kayıtları devam ediyor.

Aksu’da yıllardır festivallerin yapıldığı alan çöplük ve mezbelelik haline gelmişti. Alanın istinat duvarını yendin yaptık. Tuvalet ve lavabolarını yeniledik. Işıklandırmalarını ve çevre düzenlemelerini bitirdik. Burası atıl durumdaydı. Biz yeniden faaliyete geçirdik. Allah’ın izniyle önümüzdeki seneden itibaren festivallerimizi burada yapmaya başlayacağız. Aksu’nun dış dünyaya açılan penceresi olan Pınarbaşı Sosyal Tesislerinin bakım ve onarımını tamamladık. Tefrişatını yenileyerek daha modern hale getirdik” diye konuştu.

DESTEK VEREN HERKESE TEŞEKKÜR

Verilen sözlerin imkan ve kabiliyet dahilide sırasıyla yerine getirileceğine bir kez daha dikkat çeken Başkan Veli Kahraman, son olarak hizmetlerin sunumunda emeği olan herkese teşekkür etti.Başkan Kahraman; “Tabi bu hizmetler Aksu’ya kazandırılırken tek başımıza olmuyor. Sayın Valimiz ve Sayın Milletvekillerimiz başta olmak üzere, il genel meclisi başkanımıza ve tüm üyelerine, tüm daire amiri ve personellerine, bizimle beraber gayret eden belediye personeline Aksu halkı adına teşekkür ederim.” dedi

Isparta - 5:51 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

  • kahraman Ekim 4, 2019 8:40 am

    Otobüse zam yaptı saatlerini değiştirdi. Yaptığı tüm iyi işleri gölgeledi. Vatandaş olarak hastaneye gidiyoruz haftada 2 gün, gidiş-dönüş 3 kişi 720 TL aylık masrafımız oldu. Gittiğimizde de olacak. 10 TL olsa ücretler güzel olacak.

SON TWEETLER