• DOLAR
  3,8009
  % 0,23
 • EURO
  4,6774
  % 0,33
 • ALTIN
  161,8211
  % -0,06
 • BIST
  $10.292
  % -8,13
Hz. Muhammed’in hayatı ile ilgili sınava 24 bin başvuru

Hz. Muhammed’in hayatı ile ilgili sınava 24 bin başvuru

Afyonkarahisar’da Umut Gönüllü Eğitimciler Derneği, Sinerji Derneği Afyonkarahisar Şubesi ve NT Kitap mağazaları iş birliği ile gerçekleştirilen ‘Efendimizin Nurlu Hayatı’ kitabı sınavının ilk etabı, bu sabah Afyon Lisesi’nde yapıldı.Hz. Muhammed’in hayatını anlatan ve Afyonkarahisar’da yaklaşık 40 bin satan Ümit Kezmez’in 320 sayfadan oluşan ‘Efendimizin Nurlu Hayatı’ kitabı için yapılacak sınava 24 bin kişi müracaat etti. Sınavın bugün yapılan ilk etabına ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri, yarın ise yetişkinlerin katılacağı bildirildi.

Afyonkarahisar Umut Gönüllü Eğitimciler Derneği Veli Kuru, Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri çerçevesinde, Hz. Muhammed’in hayatının daha iyi anlaşılması için sivil toplum örgütleri olarak bir araya gelip bu kitabın okutulması ve arkasından da bir sınav yapılıp ödüllendirilmesini düşündüklerini kaydetti.

İl genelinde 40 bin adet satılan kitabın sınavına yapılan başvuruların kendilerini çok mutlu ettiğini anlatan Kuru, “Sınav katılan 24 bin kişinin 7 bini ilçelerde, geriye kalanı ise il merkezinde. Bugün öğrenci grubunu iki seans halinde sınava alacağız. Yarın ise tek seansta halktan gelen 6 bin 500 başvuru grubunu sınava alacağız. Onların da sınavı yine Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda yapılacak. Sınav sonuçları cep telefonu mesajı ile adaylara bildirilecek ve 28 Nisan’da yapacağımız ödül töreni ile etkinliğimizi sona erdireceğiz. Başarılı olanlara umre yolculuğu başta olmak üzere çeşitli hediyeler verilecek. Sınava giren öğrenciler ise kitapta Hz. Muhammed’in çok iyi anlatıldığını ve herkesin okuması gerektiğini söyledi.

Öte yandan sınavın Afyonkarahisar ile birlikte Türkiye’nin birçok ilinde de yapıldığı bildirildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
başvuru hayatı ilgili

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?