29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Isparta’da kutlandı

Isparta - Ekim 29, 2018 11:01 am A A

Cumhuriyetin ilan edilişinin 95. yıldönümü Isparta’da düzenlenen törenlerle kutlandı. Kutlamalar Vali Şehmus Günaydın’ın makamda tebrikleri kabul etmesiyle başladı.

Hükümet Caddesi’nde askeri araca binen Vali Şehmus Günaydın, Isparta Garnizon Komutanı Piyade Albay Bilgin Çetinbağ ve Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’la halkın bayramını kutladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Günaydın günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yaptı.

Vali Günaydın konuşmasında, “Gazi Mustafa Kemal’in liderliğinde kahraman milletimizin bütün fertleriyle büyük fedakarlıklar gösterdikten sonra kurduğumuz cumhuriyetin 95. yılını kutluyoruz. Tarih yolculuğumuzda karşılaştığımız her zorluk ve engel karşısında ecdadımızdan aldığımız güçle, var gücümüzle çalışarak cumhuriyetimizi sonsuza kadar payidar kılmak hepimizin en büyük görevidir. Milletimizin bu kutlu yürüyüşünde, önümüze çıkan ve çıkarılan bütün zorlukları senaryoları boşa çıkaracağız. Güçlü ve kararlı bir şekilde birlik ve beraberlik içinde bu kutlu yürüyüşe kesintisiz devam ettirme irademizi ortaya koyacağız.

Millet olarak eğitimden sağlığa demokrasi ve insan haklarından ekonomiye kadar kültür sanat ve spor alanlarında çalışarak üreterek önemli başarılara imza attık. Gazi Mustafa Kemal’in bize gösterdiği muasır medeniyetler seviyesini üstüne çıkma hedefimizi gerçekleştirmek için her gün bu başarılarımızı daha üst noktalara taşımak hepimizin en önemli görevidir. Bu görevi en verimli şekilde yerine getirmek için 15 Temmuz hain darbe girişiminden sonra her zaman söylediğimiz gibi birbirimizi daha fazla seveceğiz birbirimizle daha fazla kenetleneceğiz. Daha fazla çalışıp üreteceğiz daha fazla ihracat yapıp istihdam oluşturacağız. Bunları devam ettirdiğimizde önümüze çıkan tüm engelleri anlamsız ve önemsiz kılacağız. Burada bize düşe görev; Malazgirt’te, Miryakefalon’da, Sakarya’da, Dumlupınar’da ve 15 Temmuz’da nasıl ki ecdadımızdan aldığımız güç ve kuvvetle bunlara hak ettiği dersi verdik, bundan sonra da aynı inanç ve kararlılıkla, mücadele azim ve kararlılığımızı canlı ve güçlü tutmaktır” dedi.

Daha sonra son Valiler Kararnamesi ile Kayseri’ye atanan Vali Günaydın, Isparta halkıyla vedalaştı. Öğrenciler tarafından şiirler okunarak, halk oyunları gösterileri sunuldu. Kentte daha önce düzenlenen çeşitli müsabakalarda dereceye giren öğrencilere protokol tarafından ödülleri verilirken, daha sonra kortej geçişi yapıldı.

– Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde vatandaşlara gül suyu sıkıldı – Isparta’da coşkulu Cumhuriyet Bayramı – Vali Günaydın’dan bayram töreninde veda konuşması – “Kayseri’de kapısını çalacak, rahatlıkla gelebileceğiniz bir eviniz var” #ISPARTA #İHA #video #görüntülü #29ekim #CumhuriyetBayramı 🙂 #FetiKILIÇ

Feti Kılıç paylaştı: 29 Ekim 2018 Pazartesi

Isparta - 11:01 am A A
BENZER HABERLER

YORUM BIRAK

YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

SON TWEETLER